Kopečková zmrzlina

Základy - báze

Základy - báze

Zmrzlinový základ, báze, je srdcem gelata. Zajišťuje zmrzlině krémovitou konzistenci, jemnou strukturu a stabilitu. Nejmodernější základy jsou připraveny tak, aby splňovaly všechny tyto vlastnosti a současně umožňovaly tvorbu zmrzlinových kopců a dekoraci zmrzliny.

O kopečkové zmrzlině

O kopečkové zmrzlině

Není zmrzlina jako zmrzlina. Pod pojmem zmrzlina se většinou myslí průmyslově vyráběná zmrzlina na dřívku nebo ve vaničce z pultu supermarketů. Taková zmrzlina mívá vysoký obsah tuku (12-20%), obsahuje značné množství vzduchu a leží na pultech mnoho měsíců.

Pro MEC3 znamená zmrzlina pravé italské GELATO. Gelato se vyrábí z čerstvých surovin (mléko, smetana, ovoce apod.) a má nízký obsah tuku (5-7%). Ovocné sorbety dokonce neobsahují tuk žádný. Správné gelato má plnější tělo, krémovitější texturu a významně lepší stabilitu. Zákazník si tak nekupuje vzduch, ale kornoutek plný potěšení.

K výrobě originálního gelata od nás potřebujete v zásadě jen 3 ingredience

Pochopitelně je možné gelato dále povyšovat na umělecké dílo pomocí posypů, polev, čerstvého ovoce a přípravků, kterými si sami nastavíte krémovitost, hladkost, konzistenci a stabilitu “toho vašeho” gelata.

Máte problém?

To všechno jsou potíže, které naši technologové a obchodníci řeší dnes a denně - stačí zavolat nebo napsat, a my vám je pomůžeme odstranit.

Zlepšující přípravky

Zlepšující přípravky

Zlepšující přípravky vám pomohou nastavit si recepturu tak, aby byla přesně podle vašich představ a překonala očekávání zákazníků. Můžete si pohrát s parametry, jako je krémovitost, nášleh, stabilita, textura nebo obsah vlákniny.

Ochucené základy

Ochucené základy
Ochucené základy jsou nejlepší způsob, jak připravit speciality, které jinde v této kvalitě nenajdete. Obsahují nejlepší lyofilizované ovoce, pravou čokoládu, slaný karamel, pravou vanilku a další originální ingredience.

Kompletní směsi

Kompletní směsi
Kompletní směsi jsou produkty, určené pro výrobu dokonalého gelata. Nepotřebují přidání žádných dalších surovin, kromě vody. Jsou již ideálně ochucené a zaručují dosažení perfektního výsledku a neměnné konzistence zmrzlin.

Sady - kitySady - kityJedná o speciality firmy MEC3, přičemž v jedné krabici naleznete jak mléčnou či ovocnou pastu na ochucení zmrzlinové směsi před mražením, tak i variegato, které slouží pro protření již vymražené zmrzliny. Mnohdy je součástí sady i dekorační posyp.

Ve většině případů jde o originální propojení různých chutí, a tak vznikla již řada zmrzlin, která patří do základního rejstříku zmrzlinové vitríny (jako např. Cookies, Cherry Mania nebo Limetta).

Ochucovací pasty
Ochucovací pastyK výrobě ochucovacích past používáme zásadně přírodní suroviny - čerstvé ovoce, ovocné koncentráty, sušené a vymražované ovoce, esence a extrakty. Pasty se přidávají pro zvýraznění chutě a pro úpravu konzistence základních zmrzlinových směsí. Velmi atraktivní je i jejich uplatnění v cukrářské výrobě.

VariegataVariegataVariegata jsou pasty určené k protírání již vymražené zmrzliny. Použitím variegat dosáhneme vynikajících kombinací tradičních chutí - například jogurt s višňovým variegatem - nebo moderních chutí, jako je tomu u zmrzlinového hitu cheesecake.
Nenahraditelná je též funkce variegat pro vytváření působivých barevných spojení nebo texturálních kouzel, protože většina z nich též obsahuje kousky ovoce nebo jiné přísady (skořápkové plody, oplatky, cereálie a podobně).

Granity - tříště
Granity - tříště
Vysoce kvalitní ledové tříště bez umělých barviv a konzervantů. Do granitovače přidáváme pouze vodu.

Wellness
WellnessŘada Wellness byla vyvinuta pro uspokojení zákazníků žádající výrobky, které jsou zdraví prospěšné a přitom nic neubírají chuti a kvalitě zmrzliny. V této řadě jsou obsaženy výrobky s nízkou energetickou hodnotou, kde jsou místo sacharózy obsaženy jiná alternativní sladidla, jako je například stévie, nebo jsou zcela bez přidaného cukru. Najdete zde take výrobky bez mléka, cholesterol či lepku.

Posypy a dekorace
Posypy a dekorace
Vynikající křupavá zdobení pro všechny zmrzlinářské a cukrářské výrobky. Oříšky, cereálie, meringa, sušenkové směsi a další dekorace.

Topingy
TopingyJednoduchý způsob jak zvýraznit barvu i chuť zmrzliny a dát možnost vašim zákazníkům si vybrat.